Lind

Lind смотреть последние обновления за сегодня на .

Top News - Nëna lind nën rrënoja dhe më pas vdes/ Historia e trishtë pas tërmetit apokaliptik

8979
74
10
00:01:09
06.02.2023

Një video e cila është bërë virale ne mediat sociale, tregon një nga momentet e trishta që po përjetojnë banorët e Sirisë, si pasojë e tërmetit shkatërrimtar. Në pamjet filmike, shihet një grua nën rrënoja e cila sjell në jetë një foshnje, e më pas ndërron jetë. Pamjet që po ndiqni, tregojnë momentin rrënqethës kur ekipet e shpëtimit marrin në duar foshnjën e porsalindur dhe e dërgojnë atë pranë ekipit mjeko ligjor për të marrë trajtim mjekësor. Ngjarja e dhimshme ndodhi në Aleppo të Sirisë. Nëna që solli fëmijën në jetë nuk mundi të mbiejtoi, shkak për këtë dyshohet gjakderdhja dhe mungesa e mjekimeve gjatë lindjes. Video fillimisht u publikua nga gazetari sirian Talha në Tëitter. Bilaci i viktimave për shkak të dy tërmeteve të njëpasnjëshme në kufirin turko-sirian ka shkuar në 2 mijë 700. 1762 viktima raportohen në Turqi, ndërsa pjesa tjetër e viktima shënohet në Siri. Ekipet e shpetimit kanë qendruar në gatishmëri në cdo zonë të prekur, ndërsa kërkimet në rrënoja vijojnë pa ndalur, për të bërë të mundur shpëtimin e personave të tjerë të cilët kanë mbetur poshtë ndërtesave të shembura. Pamje:AFP Top News është televizion informativ, i hapur në shkurt të vitit 2007. I konceptuar si format news, prioritet i saj është informimi i publikut përmes lajmit të fundit. Lidhje live për politikën, aktualitetin, kronikën, ekonominë, rajonin, botën, sportin, teknologjinë dhe show biz-in. “ Informohu i pari” , slogani për 24 orë lajme . Sjellim ndryshe realitetin mediatik në Shqipëri, ofrojmë një burim informacioni të saktë, të shpejtë, të besueshëm dhe të thelluar. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #TopNews#Siri#TopChannel

Venera Lumani x Lind Islami - Si ta them une ty?

1903786
14912
354
00:02:52
14.06.2022

𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 - 🤍 ✔️ Did you subscribe to 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔&𝗟𝗜𝗡𝗗's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new songs. 🎧 Listen on Spotify / Download on iTunes 👇🏼 ► 🤍 🎵 Produced by: 𝗘𝗟𝗚𝗜𝗧 𝗗𝗢𝗗𝗔 🎵 Mix/Master by: 𝗠𝗔𝗥𝗘𝗡𝗚𝗟𝗘𝗡 𝗕𝗢𝗝𝗔 🎵 Music: 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 🎵 Lyrics: 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 🎥 Video: 𝗣𝗔𝗣𝗔𝗗𝗛𝗜𝗠𝗜𝗧𝗥𝗜 𝗣𝗥𝗢𝗗𝗨𝗖𝗧𝗜𝗢𝗡 ✔️ Published by : 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 🎤 Connect with 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 : Instagram ► 🤍 🎤 Connect with 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with 𝗘𝗟𝗚𝗜𝗧 𝗗𝗢𝗗𝗔 : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with 𝗠𝗔𝗥𝗘𝗡𝗚𝗟𝗘𝗡 𝗕𝗢𝗝𝗔 : Instagram ► 🤍 🎥 Connect with 𝗣𝗔𝗣𝗔𝗗𝗛𝗜𝗠𝗜𝗧𝗥𝗜 𝗣𝗥𝗢𝗗𝗨𝗖𝗧𝗜𝗢𝗡 : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 : Instagram ► 🤍 ℗ & © VENERA&LIND OFFICIAL & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved. #VeneraLind #SiTaThemUneTy #Folé

Këngëtar lind nuk bëhesh

11003
152
18
00:30:22
30.09.2022

Videopodcast me Venera Lumani dhe Lind Islami Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe në "Mira Kazhani" në YouTube Channel: 🤍 Na ndiqni në Facebook: 🤍 Na ndiqni në Instagram: 🤍 Na ndiqni në Spotify: 🤍 Na ndiqni në Tiktok: 🤍

Paul Gottfried and Bill Lind discuss "What is Cultural Marxism?"

2521
134
9
01:02:45
25.11.2020

Broadcast live on Friday, November 13, 2020. This week's Backchannel is a free discussion between Chronicles Editor Paul Gottfried and military historian and author Bill Lind on the topic, “What is Cultural Marxism.” Gottfried and Lind wrote complimentary essays in the November 2020 issue of Chronicles in which they debated the origins and nature of the ideology that animates the modern left, with Lind emphasizing its Marxist origins and Gottfried characterizing it as a revolution against the West’s traditional, Christian cultural underpinnings. The discussion will be moderated by Charlemagne Institute Chief Executive Devin Foley, and Gottfried and Lind will answer questions from livestream viewers. About the presenters: Dr. Paul Gottfried, Editor-in-Chief of Chronicles magazine, is Horace Raffensperger Professor Emeritus of Humanities at Elizabethtown College and author of Multiculturalism and the Politics of Guilt, The Strange Death of Marxism, and Conservatism in America: Making Sense of the American Right. His latest books are The Vanishing Tradition: Perspectives on American Conservatism and Fascism: The Career of a Concept. William S. Lind is a military historian, a columnist for The American Conservative, and author of Victoria: A Novel of 4th Generation Warfare, and Retroculture: Taking America Back.

Venera Lumani, Lind Islami - A e din (live "Me Zemër" Concert)

595
25
4
00:04:30
29.01.2023

𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 - 🤍 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 & 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 - "𝗠𝗘 𝗭𝗘𝗠Ë𝗥'' (𝗙𝘂𝗹𝗹 𝗖𝗼𝗻𝗰𝗲𝗿𝘁) 𝟮𝟬𝟮𝟮 ✔️ Did you subscribe to 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔&𝗟𝗜𝗡𝗗's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new songs. 🎧 Listen on Spotify / Download on iTunes 👇🏼 ► 🤍 🎥 Skenografia dhe drejtimi artistik vizual: 𝗔𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗫𝗢𝗫𝗔 🎵 Producent Muzikor (Riorkestrimet, Post Porduksion, Mix/Master): 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Inxhinier zëri: 𝗔𝗥𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗭𝗘𝗥𝗗𝗝𝗔 🎥 Menaxher Projekti: 𝗔𝗥𝗡𝗢𝗟𝗗 𝗞𝗔𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Prodhim i skenografisë: 𝗞𝗔𝗩𝗔𝗚 𝗦𝗧𝗨𝗗𝗜𝗢𝗦, 𝗦𝗢𝗠𝗘𝗘𝗧𝗜𝗡𝗚𝗦 🎥 Ndriçimi dhe impianti audio: 𝗔𝗦𝗟𝗩 𝗔𝗟𝗕𝗔𝗡𝗜𝗔 🎥 Dizajni i ndriçimit: 𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝 🎥 Dizajni Grafik: 𝗚𝗔𝗭𝗠𝗘𝗡𝗗 𝗣𝗜𝗡𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Post Produksioni Video: 𝗛𝗘𝗥𝗧𝗔 𝗕𝗔𝗦𝗛𝗔, 𝗦𝗢𝗡 𝗦𝗛𝗔𝗟𝗖𝗜 🎵 BANDA, Kitara: 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Bateri: 𝗞𝗟𝗢𝗗𝗜 𝗛𝗜𝗗𝗥𝗜 🎵 Bass: 𝗥𝗢𝗡𝗜 𝗚𝗝𝗨𝗥𝗔 🎵 Tastierë: 𝗦𝗧𝗜𝗩𝗔𝗥𝗧 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Perkusion: 𝗘𝗗𝗥𝗜𝗦 𝗞𝗥𝗔𝗝𝗔 🎵 Sax / Klarinetë: 𝗦𝗢𝗞𝗢𝗟 𝗕𝗜𝗠𝗜 🎵 Violina: 𝗔𝗡𝗗𝗨𝗘𝗡𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔, 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗠𝗘𝗧𝗢𝗟𝗟𝗔𝗥𝗜, 𝗥𝗢𝗠𝗜𝗡𝗔 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗗𝗜𝗢𝗟𝗔 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗔𝗝, 𝗔𝗟𝗠𝗔 𝗠𝗨𝗦𝗔, 𝗜𝗡𝗚𝗥𝗜𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨 🎵 Viola: 𝗩𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗕𝗔𝗛𝗢𝗟𝗟𝗜, 𝗫𝗛𝗔𝗡𝗜𝗡𝗔 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Violoncel: 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗗𝗨𝗥𝗠𝗜𝗦𝗛𝗔𝗝, 𝗘𝗝𝗢𝗡𝗔 𝗡𝗔𝗞𝗢 🎵 Teknikë audio: 𝗔𝗥𝗠𝗔𝗡𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨, 𝗔𝗟𝗗𝗜 𝗔𝗟𝗜𝗭𝗢𝗧𝗜 🎥 Teknikë: 𝗧𝗛𝗘𝗢𝗗𝗛𝗢𝗦 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗡 𝗕𝗔𝗟𝗢𝗦𝗛𝗜, 𝗧𝗢𝗦𝗜 𝗠𝗜𝗥𝗔, 𝗚𝗘𝗥𝗧𝗜 𝗤𝗜𝗥𝗝𝗔𝗞𝗢 🎥 Asistentë Produksioni: 𝗘𝗡𝗘𝗝𝗗𝗔 𝗠𝗨𝗭𝗔𝗞𝗔, 𝗘𝗩𝗜 𝗚𝗝𝗢𝗡𝗜, 𝗙𝗥𝗜𝗗𝗔 𝗕𝗔𝗡𝗨𝗦𝗛𝗜, 𝗚𝗥𝗘𝗦𝗔 𝗛𝗢𝗫𝗛𝗔 📌 Floket&Grimi: 𝗟𝗜𝗡𝗗𝗔 𝗚𝗨𝗥𝗜, 𝗡𝗘𝗪 𝗟𝗢𝗢𝗞 𝗧𝗜𝗡𝗔, 𝗘𝗡𝗞𝗘𝗟𝗘𝗗𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔 📌 Stilistë: 𝗘𝗡𝗔𝗗𝗔 𝗔𝗧 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗟𝗧𝗜𝗡 𝗠𝗜𝗖𝗜 🎥 Media Partner: 𝗧𝗩 𝗞𝗟𝗔𝗡 🎥 Drejtor Teknik: 𝗥𝗔𝗤𝗜 𝗕𝗜𝗖𝗞𝗔, 𝗘𝗟𝗗𝗥𝗜𝗗 𝗠𝗔𝗟𝗢𝗦𝗠𝗔𝗡𝗜 🎥 Regjisor: 𝗞𝗘𝗩𝗜𝗡 𝗗𝗘𝗥𝗩𝗜𝗦𝗛𝗜 🎥 Teknik Video: 𝗔𝗗𝗡𝗔𝗡𝗗 𝗞𝗨𝗟𝗟𝗔, 𝗘𝗗𝗜 𝗞𝗢𝗥𝗔 🎵 Teknik Audio: 𝗠𝗔𝗥𝗜𝗢 𝗗𝗜𝗡𝗢 🎥 Kameramanë: 𝗗𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗠𝗨𝗞𝗔, 𝗘𝗚𝗜𝗦 𝗚𝗔𝗝𝗢, 𝗗𝗘𝗔𝗡 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗚𝗭𝗢𝗡 𝗥𝗘𝗫𝗛𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗥 𝗥𝗢𝗦𝗛𝗜 🎥 Kran: 𝗙𝗔𝗧𝗝𝗢𝗡 𝗚𝗢𝗡𝗫𝗛𝗜 🎥 Asistent Kran: 𝗘𝗡𝗗𝗥𝗜 𝗛𝗬𝗞𝗔 🎥 Gimbal: 𝗘𝗡𝗜 𝗩𝗢𝗚𝗟𝗜 ✔️ Published by : 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 🎤 Connect with 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 : Instagram ► 🤍 🎤 Connect with 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 : Instagram ► 🤍 🎧 Listen to "𝗔𝗹𝗯𝗮𝗻𝗶𝗮𝗻 𝗛𝗶𝘁𝘀" playlists on Spotify ► 🤍 ► 🤍 ℗ & © VENERA&LIND OFFICIAL & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved. #VeneraLind #MeZemer #Folé

Lind (Official Video) - ELINA NECHAYEVA

38518
968
123
00:03:26
16.09.2020

Listen on Spotify: 🤍 Listen on Apple Music: 🤍 Lind Kõrgel valge pilve taga kuulda tiiva sahinat Üksi taevalaotuses lendab kaunis lind Embab õrnalt tiibadega vaikset tuulevihinat Üksi kõrgel lennata, sellel oma kallis hind Armas lind, kas kuuled mind? Kas sul taevas üksik pole? Sa kuulata ja naerata Sest mu südames sa oled Kõnnin mööda metsarada lauldes sulle üksinda. Vihmapiisad langevad lauldes sinuga. Lendad nüüd sa minu kõrval, minu hinge lähedal Sõnagi ei lausu sa sellel õhtul sumedal Armas lind, kas kuuled mind? Kas sul taevas üksik pole? Sa kuulata ja naerata Sest mu südames sa oled Laula, laula linnuke Lenda, lenda kaugele Tiivalöögid viivad mind kõrgele pilvele Lähedale toovad mind sinu hingele. Credits: Video editing: Lemo Music composed by: Elina Nechayeva Music arranged by: Marianne Leibur Music produced by: Timo Vendt © 2020 Elina Nechayeva Links: 🤍 🤍 🤍 🤍

Kena lind për të vujt - VK nga Çmendina në MCN TV 05 Shkurt 2023

325
15
0
00:03:33
05.02.2023

VK nga Çmendina në 🤍MCNTV2021 05 Shkurt 2023

Lind Islami - Ti m'ke rrit (Kenga Magjike 2019)

385675
3843
170
00:03:13
10.11.2019

Folé Publishing - 🤍 Lind Islami - Ti m'ke rrit ✔️ Did you subscribe to Venera&Lind's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 🎧 Listen & Download "Ti M'Ke Rrit" 👇🏼 ► 🤍 🎵 Music: Lind Islami 🎵 Lyrics: Lind Islami 🎵 Arrangement: Elgit Doda 🎵 Master: Marenglen Boja 🎵 Guitar: Endrit Shani 🎵 Bass: Hektor Duri ✔️ Published by : FOLÉ PUBLISHING 🎤 Connect with LIND : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with ELGIT DODA : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with ENDRIT SHANI : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with MARENGLEN BOJA : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with FOLÉ PUBLISHING: Instagram ►🤍 Lyrics / Teksti 👇🏼 Ti m'ke rrit Te du hala si fmi, Ti m'ke rrit 27 kane ik Ti m'ke rrit M'ke zgjat me krahë per me i mbrri senet Sot vete jam t'u i mbrri. Se ti mke rrit. Me mijëra vështirësi Ti mke rrit Gjithmonë me puthje n'ball Ti m'ke rrit Gabimet mi ke fal' Ti e din ku du me dal' Se ti m'ke rrit. Ref. A bon dikush kohen me e ndal Gjithmonë pranë vetes ty me t'mbajt. M'tremb plakja jote nan' S'mjafton nji jete gjithcka me t'dhanë Zoti s'mund te jetë kudo Ai ty t'ka cu me mbrojt. Une jam ti, Ti m'ke rrit. Ti m'ke rrit... Kur po m'ngushton kryt I mshel sytë Buzen n'gaz, mendoj per ty, ja nis me knu Fjalt e thona ambel n'vesh Jaken t'u ma ndreq' Sa shpejt je rrit. Ref. A bon dikush kohen me e ndalë Gjithmonë pranë vetes ty me t'mbajt. M'tremb plakja jote nan' S'mjafton nji jetë gjithcka me t'dhanë Zoti s'mund te jete kudo Ai ty t'ka cu me mbrojt. Une jam ti, Ti m'ke rrit. Ti m'ke rrit... ℗ & © VENERA & LIND & FOLÉ PUBLISHING. All Rights Reserved. #lindislami #timkerrit #kengamagjike

Venera Lumani x Lind Islami - Fati (Official Video)

1798021
12331
319
00:03:24
13.03.2022

𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 - 🤍 𝗩𝗲𝗻𝗲𝗿𝗮 𝗟𝘂𝗺𝗮𝗻𝗶 𝘅 𝗟𝗶𝗻𝗱 𝗜𝘀𝗹𝗮𝗺𝗶 - 𝗙𝗮𝘁𝗶 (𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝗩𝗶𝗱𝗲𝗼) ✔️ Did you subscribe to 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔&𝗟𝗜𝗡𝗗's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new songs. 🎧 Listen on Spotify / Download on iTunes 👇🏼 ► 🤍 🎵 Produced by: 𝗘𝗟𝗚𝗜𝗧 𝗗𝗢𝗗𝗔 🎵 Music: 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 🎵 Lyrics: 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 🎵 Mix / Master: 𝗠𝗨𝗭𝗔 𝗣𝗥𝗢𝗗𝗨𝗖𝗧𝗜𝗢𝗡 🎥 Video: 𝗣𝗔𝗣𝗔𝗗𝗛𝗜𝗠𝗜𝗧𝗥𝗜 𝗣𝗥𝗢𝗗𝗨𝗖𝗧𝗜𝗢𝗡 ✔️ Published by : 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 🎤 Connect with 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 : Instagram ► 🤍 🎤 Connect with 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with 𝗘𝗟𝗚𝗜𝗧 𝗗𝗢𝗗𝗔 : Instagram ► 🤍 🎥 Connect with 𝗣𝗔𝗣𝗔𝗗𝗛𝗜𝗠𝗜𝗧𝗥𝗜 𝗣𝗥𝗢𝗗𝗨𝗖𝗧𝗜𝗢𝗡 : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 : Instagram ► 🤍 ℗ & © VENERA&LIND OFFICIAL & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved. #VeneraLind #Fati #Folé

Venera Lumani, Lind Islami - Larg & Fati (live "Me Zemër" Concert)

1204
29
7
00:06:25
29.01.2023

𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 - 🤍 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 & 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 - "𝗠𝗘 𝗭𝗘𝗠Ë𝗥'' (𝗙𝘂𝗹𝗹 𝗖𝗼𝗻𝗰𝗲𝗿𝘁) 𝟮𝟬𝟮𝟮 ✔️ Did you subscribe to 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔&𝗟𝗜𝗡𝗗's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new songs. 🎧 Listen on Spotify / Download on iTunes 👇🏼 ► 🤍 🎥 Skenografia dhe drejtimi artistik vizual: 𝗔𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗫𝗢𝗫𝗔 🎵 Producent Muzikor (Riorkestrimet, Post Porduksion, Mix/Master): 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Inxhinier zëri: 𝗔𝗥𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗭𝗘𝗥𝗗𝗝𝗔 🎥 Menaxher Projekti: 𝗔𝗥𝗡𝗢𝗟𝗗 𝗞𝗔𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Prodhim i skenografisë: 𝗞𝗔𝗩𝗔𝗚 𝗦𝗧𝗨𝗗𝗜𝗢𝗦, 𝗦𝗢𝗠𝗘𝗘𝗧𝗜𝗡𝗚𝗦 🎥 Ndriçimi dhe impianti audio: 𝗔𝗦𝗟𝗩 𝗔𝗟𝗕𝗔𝗡𝗜𝗔 🎥 Dizajni i ndriçimit: 𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝 🎥 Dizajni Grafik: 𝗚𝗔𝗭𝗠𝗘𝗡𝗗 𝗣𝗜𝗡𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Post Produksioni Video: 𝗛𝗘𝗥𝗧𝗔 𝗕𝗔𝗦𝗛𝗔, 𝗦𝗢𝗡 𝗦𝗛𝗔𝗟𝗖𝗜 🎵 BANDA, Kitara: 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Bateri: 𝗞𝗟𝗢𝗗𝗜 𝗛𝗜𝗗𝗥𝗜 🎵 Bass: 𝗥𝗢𝗡𝗜 𝗚𝗝𝗨𝗥𝗔 🎵 Tastierë: 𝗦𝗧𝗜𝗩𝗔𝗥𝗧 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Perkusion: 𝗘𝗗𝗥𝗜𝗦 𝗞𝗥𝗔𝗝𝗔 🎵 Sax / Klarinetë: 𝗦𝗢𝗞𝗢𝗟 𝗕𝗜𝗠𝗜 🎵 Violina: 𝗔𝗡𝗗𝗨𝗘𝗡𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔, 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗠𝗘𝗧𝗢𝗟𝗟𝗔𝗥𝗜, 𝗥𝗢𝗠𝗜𝗡𝗔 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗗𝗜𝗢𝗟𝗔 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗔𝗝, 𝗔𝗟𝗠𝗔 𝗠𝗨𝗦𝗔, 𝗜𝗡𝗚𝗥𝗜𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨 🎵 Viola: 𝗩𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗕𝗔𝗛𝗢𝗟𝗟𝗜, 𝗫𝗛𝗔𝗡𝗜𝗡𝗔 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Violoncel: 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗗𝗨𝗥𝗠𝗜𝗦𝗛𝗔𝗝, 𝗘𝗝𝗢𝗡𝗔 𝗡𝗔𝗞𝗢 🎵 Teknikë audio: 𝗔𝗥𝗠𝗔𝗡𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨, 𝗔𝗟𝗗𝗜 𝗔𝗟𝗜𝗭𝗢𝗧𝗜 🎥 Teknikë: 𝗧𝗛𝗘𝗢𝗗𝗛𝗢𝗦 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗡 𝗕𝗔𝗟𝗢𝗦𝗛𝗜, 𝗧𝗢𝗦𝗜 𝗠𝗜𝗥𝗔, 𝗚𝗘𝗥𝗧𝗜 𝗤𝗜𝗥𝗝𝗔𝗞𝗢 🎥 Asistentë Produksioni: 𝗘𝗡𝗘𝗝𝗗𝗔 𝗠𝗨𝗭𝗔𝗞𝗔, 𝗘𝗩𝗜 𝗚𝗝𝗢𝗡𝗜, 𝗙𝗥𝗜𝗗𝗔 𝗕𝗔𝗡𝗨𝗦𝗛𝗜, 𝗚𝗥𝗘𝗦𝗔 𝗛𝗢𝗫𝗛𝗔 📌 Floket&Grimi: 𝗟𝗜𝗡𝗗𝗔 𝗚𝗨𝗥𝗜, 𝗡𝗘𝗪 𝗟𝗢𝗢𝗞 𝗧𝗜𝗡𝗔, 𝗘𝗡𝗞𝗘𝗟𝗘𝗗𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔 📌 Stilistë: 𝗘𝗡𝗔𝗗𝗔 𝗔𝗧 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗟𝗧𝗜𝗡 𝗠𝗜𝗖𝗜 🎥 Media Partner: 𝗧𝗩 𝗞𝗟𝗔𝗡 🎥 Drejtor Teknik: 𝗥𝗔𝗤𝗜 𝗕𝗜𝗖𝗞𝗔, 𝗘𝗟𝗗𝗥𝗜𝗗 𝗠𝗔𝗟𝗢𝗦𝗠𝗔𝗡𝗜 🎥 Regjisor: 𝗞𝗘𝗩𝗜𝗡 𝗗𝗘𝗥𝗩𝗜𝗦𝗛𝗜 🎥 Teknik Video: 𝗔𝗗𝗡𝗔𝗡𝗗 𝗞𝗨𝗟𝗟𝗔, 𝗘𝗗𝗜 𝗞𝗢𝗥𝗔 🎵 Teknik Audio: 𝗠𝗔𝗥𝗜𝗢 𝗗𝗜𝗡𝗢 🎥 Kameramanë: 𝗗𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗠𝗨𝗞𝗔, 𝗘𝗚𝗜𝗦 𝗚𝗔𝗝𝗢, 𝗗𝗘𝗔𝗡 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗚𝗭𝗢𝗡 𝗥𝗘𝗫𝗛𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗥 𝗥𝗢𝗦𝗛𝗜 🎥 Kran: 𝗙𝗔𝗧𝗝𝗢𝗡 𝗚𝗢𝗡𝗫𝗛𝗜 🎥 Asistent Kran: 𝗘𝗡𝗗𝗥𝗜 𝗛𝗬𝗞𝗔 🎥 Gimbal: 𝗘𝗡𝗜 𝗩𝗢𝗚𝗟𝗜 ✔️ Published by : 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 🎤 Connect with 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 : Instagram ► 🤍 🎤 Connect with 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 : Instagram ► 🤍 🎧 Listen to "𝗔𝗹𝗯𝗮𝗻𝗶𝗮𝗻 𝗛𝗶𝘁𝘀" playlists on Spotify ► 🤍 ► 🤍 ℗ & © VENERA&LIND OFFICIAL & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved. #VeneraLind #MeZemer #Folé

Venera Lumani, Lind Islami - Mwah Mwah (live "Me Zemër" Concert)

500
28
3
00:03:11
29.01.2023

𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 - 🤍 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 & 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 - "𝗠𝗘 𝗭𝗘𝗠Ë𝗥'' (𝗙𝘂𝗹𝗹 𝗖𝗼𝗻𝗰𝗲𝗿𝘁) 𝟮𝟬𝟮𝟮 ✔️ Did you subscribe to 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔&𝗟𝗜𝗡𝗗's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new songs. 🎧 Listen on Spotify / Download on iTunes 👇🏼 ► 🤍 🎥 Skenografia dhe drejtimi artistik vizual: 𝗔𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗫𝗢𝗫𝗔 🎵 Producent Muzikor (Riorkestrimet, Post Porduksion, Mix/Master): 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Inxhinier zëri: 𝗔𝗥𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗭𝗘𝗥𝗗𝗝𝗔 🎥 Menaxher Projekti: 𝗔𝗥𝗡𝗢𝗟𝗗 𝗞𝗔𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Prodhim i skenografisë: 𝗞𝗔𝗩𝗔𝗚 𝗦𝗧𝗨𝗗𝗜𝗢𝗦, 𝗦𝗢𝗠𝗘𝗘𝗧𝗜𝗡𝗚𝗦 🎥 Ndriçimi dhe impianti audio: 𝗔𝗦𝗟𝗩 𝗔𝗟𝗕𝗔𝗡𝗜𝗔 🎥 Dizajni i ndriçimit: 𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝 🎥 Dizajni Grafik: 𝗚𝗔𝗭𝗠𝗘𝗡𝗗 𝗣𝗜𝗡𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Post Produksioni Video: 𝗛𝗘𝗥𝗧𝗔 𝗕𝗔𝗦𝗛𝗔, 𝗦𝗢𝗡 𝗦𝗛𝗔𝗟𝗖𝗜 🎵 BANDA, Kitara: 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Bateri: 𝗞𝗟𝗢𝗗𝗜 𝗛𝗜𝗗𝗥𝗜 🎵 Bass: 𝗥𝗢𝗡𝗜 𝗚𝗝𝗨𝗥𝗔 🎵 Tastierë: 𝗦𝗧𝗜𝗩𝗔𝗥𝗧 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Perkusion: 𝗘𝗗𝗥𝗜𝗦 𝗞𝗥𝗔𝗝𝗔 🎵 Sax / Klarinetë: 𝗦𝗢𝗞𝗢𝗟 𝗕𝗜𝗠𝗜 🎵 Violina: 𝗔𝗡𝗗𝗨𝗘𝗡𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔, 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗠𝗘𝗧𝗢𝗟𝗟𝗔𝗥𝗜, 𝗥𝗢𝗠𝗜𝗡𝗔 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗗𝗜𝗢𝗟𝗔 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗔𝗝, 𝗔𝗟𝗠𝗔 𝗠𝗨𝗦𝗔, 𝗜𝗡𝗚𝗥𝗜𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨 🎵 Viola: 𝗩𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗕𝗔𝗛𝗢𝗟𝗟𝗜, 𝗫𝗛𝗔𝗡𝗜𝗡𝗔 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Violoncel: 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗗𝗨𝗥𝗠𝗜𝗦𝗛𝗔𝗝, 𝗘𝗝𝗢𝗡𝗔 𝗡𝗔𝗞𝗢 🎵 Teknikë audio: 𝗔𝗥𝗠𝗔𝗡𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨, 𝗔𝗟𝗗𝗜 𝗔𝗟𝗜𝗭𝗢𝗧𝗜 🎥 Teknikë: 𝗧𝗛𝗘𝗢𝗗𝗛𝗢𝗦 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗡 𝗕𝗔𝗟𝗢𝗦𝗛𝗜, 𝗧𝗢𝗦𝗜 𝗠𝗜𝗥𝗔, 𝗚𝗘𝗥𝗧𝗜 𝗤𝗜𝗥𝗝𝗔𝗞𝗢 🎥 Asistentë Produksioni: 𝗘𝗡𝗘𝗝𝗗𝗔 𝗠𝗨𝗭𝗔𝗞𝗔, 𝗘𝗩𝗜 𝗚𝗝𝗢𝗡𝗜, 𝗙𝗥𝗜𝗗𝗔 𝗕𝗔𝗡𝗨𝗦𝗛𝗜, 𝗚𝗥𝗘𝗦𝗔 𝗛𝗢𝗫𝗛𝗔 📌 Floket&Grimi: 𝗟𝗜𝗡𝗗𝗔 𝗚𝗨𝗥𝗜, 𝗡𝗘𝗪 𝗟𝗢𝗢𝗞 𝗧𝗜𝗡𝗔, 𝗘𝗡𝗞𝗘𝗟𝗘𝗗𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔 📌 Stilistë: 𝗘𝗡𝗔𝗗𝗔 𝗔𝗧 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗟𝗧𝗜𝗡 𝗠𝗜𝗖𝗜 🎥 Media Partner: 𝗧𝗩 𝗞𝗟𝗔𝗡 🎥 Drejtor Teknik: 𝗥𝗔𝗤𝗜 𝗕𝗜𝗖𝗞𝗔, 𝗘𝗟𝗗𝗥𝗜𝗗 𝗠𝗔𝗟𝗢𝗦𝗠𝗔𝗡𝗜 🎥 Regjisor: 𝗞𝗘𝗩𝗜𝗡 𝗗𝗘𝗥𝗩𝗜𝗦𝗛𝗜 🎥 Teknik Video: 𝗔𝗗𝗡𝗔𝗡𝗗 𝗞𝗨𝗟𝗟𝗔, 𝗘𝗗𝗜 𝗞𝗢𝗥𝗔 🎵 Teknik Audio: 𝗠𝗔𝗥𝗜𝗢 𝗗𝗜𝗡𝗢 🎥 Kameramanë: 𝗗𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗠𝗨𝗞𝗔, 𝗘𝗚𝗜𝗦 𝗚𝗔𝗝𝗢, 𝗗𝗘𝗔𝗡 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗚𝗭𝗢𝗡 𝗥𝗘𝗫𝗛𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗥 𝗥𝗢𝗦𝗛𝗜 🎥 Kran: 𝗙𝗔𝗧𝗝𝗢𝗡 𝗚𝗢𝗡𝗫𝗛𝗜 🎥 Asistent Kran: 𝗘𝗡𝗗𝗥𝗜 𝗛𝗬𝗞𝗔 🎥 Gimbal: 𝗘𝗡𝗜 𝗩𝗢𝗚𝗟𝗜 ✔️ Published by : 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 🎤 Connect with 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 : Instagram ► 🤍 🎤 Connect with 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 : Instagram ► 🤍 🎧 Listen to "𝗔𝗹𝗯𝗮𝗻𝗶𝗮𝗻 𝗛𝗶𝘁𝘀" playlists on Spotify ► 🤍 ► 🤍 ℗ & © VENERA&LIND OFFICIAL & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved. #VeneraLind #MeZemer #Folé

VENERA LUMANI & LIND ISLAMI - "ME ZEMËR'' (Full Concert) 2022

67062
456
53
01:15:08
05.01.2023

𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 - 🤍 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 & 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 - "𝗠𝗘 𝗭𝗘𝗠Ë𝗥'' (𝗙𝘂𝗹𝗹 𝗖𝗼𝗻𝗰𝗲𝗿𝘁) 𝟮𝟬𝟮𝟮 ✔️ Did you subscribe to 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔&𝗟𝗜𝗡𝗗's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new songs. 🎧 Listen on Spotify / Download on iTunes 👇🏼 ► 🤍 🎥 Skenografia dhe drejtimi artistik vizual: 𝗔𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗫𝗢𝗫𝗔 🎵 Producent Muzikor (Riorkestrimet, Post Porduksion, Mix/Master): 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Inxhinier zëri: 𝗔𝗥𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗭𝗘𝗥𝗗𝗝𝗔 🎥 Menaxher Projekti: 𝗔𝗥𝗡𝗢𝗟𝗗 𝗞𝗔𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Prodhim i skenografisë: 𝗞𝗔𝗩𝗔𝗚 𝗦𝗧𝗨𝗗𝗜𝗢𝗦, 𝗦𝗢𝗠𝗘𝗘𝗧𝗜𝗡𝗚𝗦 🎥 Ndriçimi dhe impianti audio: 𝗔𝗦𝗟𝗩 𝗔𝗟𝗕𝗔𝗡𝗜𝗔 🎥 Dizajni i ndriçimit: 𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝 🎥 Dizajni Grafik: 𝗚𝗔𝗭𝗠𝗘𝗡𝗗 𝗣𝗜𝗡𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Post Produksioni Video: 𝗛𝗘𝗥𝗧𝗔 𝗕𝗔𝗦𝗛𝗔, 𝗦𝗢𝗡 𝗦𝗛𝗔𝗟𝗖𝗜 🎵 BANDA, Kitara: 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Bateri: 𝗞𝗟𝗢𝗗𝗜 𝗛𝗜𝗗𝗥𝗜 🎵 Bass: 𝗥𝗢𝗡𝗜 𝗚𝗝𝗨𝗥𝗔 🎵 Tastierë: 𝗦𝗧𝗜𝗩𝗔𝗥𝗧 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Perkusion: 𝗘𝗗𝗥𝗜𝗦 𝗞𝗥𝗔𝗝𝗔 🎵 Sax / Klarinetë: 𝗦𝗢𝗞𝗢𝗟 𝗕𝗜𝗠𝗜 🎵 Violina: 𝗔𝗡𝗗𝗨𝗘𝗡𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔, 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗠𝗘𝗧𝗢𝗟𝗟𝗔𝗥𝗜, 𝗥𝗢𝗠𝗜𝗡𝗔 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗗𝗜𝗢𝗟𝗔 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗔𝗝, 𝗔𝗟𝗠𝗔 𝗠𝗨𝗦𝗔, 𝗜𝗡𝗚𝗥𝗜𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨 🎵 Viola: 𝗩𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗕𝗔𝗛𝗢𝗟𝗟𝗜, 𝗫𝗛𝗔𝗡𝗜𝗡𝗔 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Violoncel: 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗗𝗨𝗥𝗠𝗜𝗦𝗛𝗔𝗝, 𝗘𝗝𝗢𝗡𝗔 𝗡𝗔𝗞𝗢 🎵 Teknikë audio: 𝗔𝗥𝗠𝗔𝗡𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨, 𝗔𝗟𝗗𝗜 𝗔𝗟𝗜𝗭𝗢𝗧𝗜 🎥 Teknikë: 𝗧𝗛𝗘𝗢𝗗𝗛𝗢𝗦 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗡 𝗕𝗔𝗟𝗢𝗦𝗛𝗜, 𝗧𝗢𝗦𝗜 𝗠𝗜𝗥𝗔, 𝗚𝗘𝗥𝗧𝗜 𝗤𝗜𝗥𝗝𝗔𝗞𝗢 🎥 Asistentë Produksioni: 𝗘𝗡𝗘𝗝𝗗𝗔 𝗠𝗨𝗭𝗔𝗞𝗔, 𝗘𝗩𝗜 𝗚𝗝𝗢𝗡𝗜, 𝗙𝗥𝗜𝗗𝗔 𝗕𝗔𝗡𝗨𝗦𝗛𝗜, 𝗚𝗥𝗘𝗦𝗔 𝗛𝗢𝗫𝗛𝗔 📌 Floket&Grimi: 𝗟𝗜𝗡𝗗𝗔 𝗚𝗨𝗥𝗜, 𝗡𝗘𝗪 𝗟𝗢𝗢𝗞 𝗧𝗜𝗡𝗔, 𝗘𝗡𝗞𝗘𝗟𝗘𝗗𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔 📌 Stilistë: 𝗘𝗡𝗔𝗗𝗔 𝗔𝗧 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗟𝗧𝗜𝗡 𝗠𝗜𝗖𝗜 🎥 Media Partner: 𝗧𝗩 𝗞𝗟𝗔𝗡 🎥 Drejtor Teknik: 𝗥𝗔𝗤𝗜 𝗕𝗜𝗖𝗞𝗔, 𝗘𝗟𝗗𝗥𝗜𝗗 𝗠𝗔𝗟𝗢𝗦𝗠𝗔𝗡𝗜 🎥 Regjisor: 𝗞𝗘𝗩𝗜𝗡 𝗗𝗘𝗥𝗩𝗜𝗦𝗛𝗜 🎥 Teknik Video: 𝗔𝗗𝗡𝗔𝗡𝗗 𝗞𝗨𝗟𝗟𝗔, 𝗘𝗗𝗜 𝗞𝗢𝗥𝗔 🎵 Teknik Audio: 𝗠𝗔𝗥𝗜𝗢 𝗗𝗜𝗡𝗢 🎥 Kameramanë: 𝗗𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗠𝗨𝗞𝗔, 𝗘𝗚𝗜𝗦 𝗚𝗔𝗝𝗢, 𝗗𝗘𝗔𝗡 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗚𝗭𝗢𝗡 𝗥𝗘𝗫𝗛𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗥 𝗥𝗢𝗦𝗛𝗜 🎥 Kran: 𝗙𝗔𝗧𝗝𝗢𝗡 𝗚𝗢𝗡𝗫𝗛𝗜 🎥 Asistent Kran: 𝗘𝗡𝗗𝗥𝗜 𝗛𝗬𝗞𝗔 🎥 Gimbal: 𝗘𝗡𝗜 𝗩𝗢𝗚𝗟𝗜 ✔️ Published by : 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 🎤 Connect with 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 : Instagram ► 🤍 🎤 Connect with 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 : Instagram ► 🤍 🎧 Listen to "𝗔𝗹𝗯𝗮𝗻𝗶𝗮𝗻 𝗛𝗶𝘁𝘀" playlists on Spotify ► 🤍 ► 🤍 ℗ & © VENERA&LIND OFFICIAL & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved. #VeneraLind #MeZemer #Folé

Bob Lind - Elusive Butterfly (1965) 4K

176199
2825
290
00:02:54
17.10.2021

1965... #5 UK Singles Chart #5 US Billboard Hot 100.. Bob Lind wrote this song, where he sees himself as a butterfly hunter. He is looking for romance, but he finds it as elusive as butterflies are to capture. It turned out to be the only hit for Lind, who did a lot of traveling as a kid and ended up playing folk music around Denver when he flunked out of Western State College. He wrote "Elusive Butterfly" as the sun was coming up after staying up all night. He says the song is about "The magic of the quest, the thrill of searching, even when that which is sought is hard to see." After signing a deal with Metro Music, Sonny Bono was assigned to work with Lind, but got busy and passed him off to Jack Nitzsche, who was known for his work with The Rolling Stones. "Elusive Butterfly" was one of the first songs they recorded, and Nitzsche came up with an innovative string arrangement, making this one of the first folk-rock songs to feature a string section. Bob Lind's debut album Don't Be Concerned borrows its title from a line in this song: "Don't be concerned, it will not harm you." With this song, Bob Lind gave World Pacific Records its one and only big hit, however his solo career lost impetus as World Pacific's choices for follow-up singles squandered the momentum of "Elusive Butterfly," problems with drugs and alcohol only making matters worse. Lind continues performing and touring into the '00s and over 200 artists have covered his songs.. #BobLind #Pop PayPal Donation: 🤍 YouTube : #ClassicHitsStereo iTunes : 🤍 Spotify : 🤍

Cornelis Vreeswijk - Sv orginalversion av Cecilia Lind

2147768
4749
467
00:02:53
23.12.2007

Balladen om Fredrik Åkare och den söta fröken Cecilia Lind Translated to English (by someone) Near Gothenburg's seacoast an orchestra plays A full moon is shining like glass through the haze. They dance cheek-to-cheek as the accordions begin, Fred Singer and sweet Miss Cecilia Lind. She closes her eyes and his heartbeat she feels. She floats in his arms as they swing on their heels. He leads and she follows as light as the wind. But why are you blushing, Cecilia Lind? Could it be something Fred Singer has said? "Your grace and your perfume go straight to my head. Your figure is lovely 'et tres feminine'! My God, you're so pretty, Cecilia Lind." But the band finished playing, where could they go now? The street where she lived was near his anyhow. They arrived at her gate and before going in, "I want you to kiss me," said Cecilia Lind." Shame on you, Freddy, your old heart's gone wild! Cecilia Lind is still only a child as pure as a flower, unblemished by sin. "I'm soon seventeen," said Cecilia Lind." The hours drift away in the stars' magic light. Though Freddy is old, there's a new moon tonight. They say love is blind, you may lose you may win. "Oh, kiss me again," said Cecilia Lind."

Venera Lumani, Lind Islami - Me zemër (live "Me Zemër" Concert)

1277
25
4
00:03:47
29.01.2023

𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 - 🤍 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 & 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 - "𝗠𝗘 𝗭𝗘𝗠Ë𝗥'' (𝗙𝘂𝗹𝗹 𝗖𝗼𝗻𝗰𝗲𝗿𝘁) 𝟮𝟬𝟮𝟮 ✔️ Did you subscribe to 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔&𝗟𝗜𝗡𝗗's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new songs. 🎧 Listen on Spotify / Download on iTunes 👇🏼 ► 🤍 🎥 Skenografia dhe drejtimi artistik vizual: 𝗔𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗫𝗢𝗫𝗔 🎵 Producent Muzikor (Riorkestrimet, Post Porduksion, Mix/Master): 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Inxhinier zëri: 𝗔𝗥𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗭𝗘𝗥𝗗𝗝𝗔 🎥 Menaxher Projekti: 𝗔𝗥𝗡𝗢𝗟𝗗 𝗞𝗔𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Prodhim i skenografisë: 𝗞𝗔𝗩𝗔𝗚 𝗦𝗧𝗨𝗗𝗜𝗢𝗦, 𝗦𝗢𝗠𝗘𝗘𝗧𝗜𝗡𝗚𝗦 🎥 Ndriçimi dhe impianti audio: 𝗔𝗦𝗟𝗩 𝗔𝗟𝗕𝗔𝗡𝗜𝗔 🎥 Dizajni i ndriçimit: 𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝 🎥 Dizajni Grafik: 𝗚𝗔𝗭𝗠𝗘𝗡𝗗 𝗣𝗜𝗡𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Post Produksioni Video: 𝗛𝗘𝗥𝗧𝗔 𝗕𝗔𝗦𝗛𝗔, 𝗦𝗢𝗡 𝗦𝗛𝗔𝗟𝗖𝗜 🎵 BANDA, Kitara: 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Bateri: 𝗞𝗟𝗢𝗗𝗜 𝗛𝗜𝗗𝗥𝗜 🎵 Bass: 𝗥𝗢𝗡𝗜 𝗚𝗝𝗨𝗥𝗔 🎵 Tastierë: 𝗦𝗧𝗜𝗩𝗔𝗥𝗧 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Perkusion: 𝗘𝗗𝗥𝗜𝗦 𝗞𝗥𝗔𝗝𝗔 🎵 Sax / Klarinetë: 𝗦𝗢𝗞𝗢𝗟 𝗕𝗜𝗠𝗜 🎵 Violina: 𝗔𝗡𝗗𝗨𝗘𝗡𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔, 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗠𝗘𝗧𝗢𝗟𝗟𝗔𝗥𝗜, 𝗥𝗢𝗠𝗜𝗡𝗔 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗗𝗜𝗢𝗟𝗔 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗔𝗝, 𝗔𝗟𝗠𝗔 𝗠𝗨𝗦𝗔, 𝗜𝗡𝗚𝗥𝗜𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨 🎵 Viola: 𝗩𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗕𝗔𝗛𝗢𝗟𝗟𝗜, 𝗫𝗛𝗔𝗡𝗜𝗡𝗔 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Violoncel: 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗗𝗨𝗥𝗠𝗜𝗦𝗛𝗔𝗝, 𝗘𝗝𝗢𝗡𝗔 𝗡𝗔𝗞𝗢 🎵 Teknikë audio: 𝗔𝗥𝗠𝗔𝗡𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨, 𝗔𝗟𝗗𝗜 𝗔𝗟𝗜𝗭𝗢𝗧𝗜 🎥 Teknikë: 𝗧𝗛𝗘𝗢𝗗𝗛𝗢𝗦 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗡 𝗕𝗔𝗟𝗢𝗦𝗛𝗜, 𝗧𝗢𝗦𝗜 𝗠𝗜𝗥𝗔, 𝗚𝗘𝗥𝗧𝗜 𝗤𝗜𝗥𝗝𝗔𝗞𝗢 🎥 Asistentë Produksioni: 𝗘𝗡𝗘𝗝𝗗𝗔 𝗠𝗨𝗭𝗔𝗞𝗔, 𝗘𝗩𝗜 𝗚𝗝𝗢𝗡𝗜, 𝗙𝗥𝗜𝗗𝗔 𝗕𝗔𝗡𝗨𝗦𝗛𝗜, 𝗚𝗥𝗘𝗦𝗔 𝗛𝗢𝗫𝗛𝗔 📌 Floket&Grimi: 𝗟𝗜𝗡𝗗𝗔 𝗚𝗨𝗥𝗜, 𝗡𝗘𝗪 𝗟𝗢𝗢𝗞 𝗧𝗜𝗡𝗔, 𝗘𝗡𝗞𝗘𝗟𝗘𝗗𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔 📌 Stilistë: 𝗘𝗡𝗔𝗗𝗔 𝗔𝗧 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗟𝗧𝗜𝗡 𝗠𝗜𝗖𝗜 🎥 Media Partner: 𝗧𝗩 𝗞𝗟𝗔𝗡 🎥 Drejtor Teknik: 𝗥𝗔𝗤𝗜 𝗕𝗜𝗖𝗞𝗔, 𝗘𝗟𝗗𝗥𝗜𝗗 𝗠𝗔𝗟𝗢𝗦𝗠𝗔𝗡𝗜 🎥 Regjisor: 𝗞𝗘𝗩𝗜𝗡 𝗗𝗘𝗥𝗩𝗜𝗦𝗛𝗜 🎥 Teknik Video: 𝗔𝗗𝗡𝗔𝗡𝗗 𝗞𝗨𝗟𝗟𝗔, 𝗘𝗗𝗜 𝗞𝗢𝗥𝗔 🎵 Teknik Audio: 𝗠𝗔𝗥𝗜𝗢 𝗗𝗜𝗡𝗢 🎥 Kameramanë: 𝗗𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗠𝗨𝗞𝗔, 𝗘𝗚𝗜𝗦 𝗚𝗔𝗝𝗢, 𝗗𝗘𝗔𝗡 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗚𝗭𝗢𝗡 𝗥𝗘𝗫𝗛𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗥 𝗥𝗢𝗦𝗛𝗜 🎥 Kran: 𝗙𝗔𝗧𝗝𝗢𝗡 𝗚𝗢𝗡𝗫𝗛𝗜 🎥 Asistent Kran: 𝗘𝗡𝗗𝗥𝗜 𝗛𝗬𝗞𝗔 🎥 Gimbal: 𝗘𝗡𝗜 𝗩𝗢𝗚𝗟𝗜 ✔️ Published by : 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 🎤 Connect with 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 : Instagram ► 🤍 🎤 Connect with 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 : Instagram ► 🤍 🎧 Listen to "𝗔𝗹𝗯𝗮𝗻𝗶𝗮𝗻 𝗛𝗶𝘁𝘀" playlists on Spotify ► 🤍 ► 🤍 ℗ & © VENERA&LIND OFFICIAL & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved. #VeneraLind #MeZemer #Folé

Venera Lumani, Lind Islami - Larg (Official Video)

5222605
30127
913
00:04:09
29.03.2020

𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 - 🤍 𝗩𝗲𝗻𝗲𝗿𝗮 𝗟𝘂𝗺𝗮𝗻𝗶, 𝗟𝗶𝗻𝗱 𝗜𝘀𝗹𝗮𝗺𝗶 - 𝗟𝗮𝗿𝗴 (𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝗩𝗶𝗱𝗲𝗼) ✔️ Did you subscribe to 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔&𝗟𝗜𝗡𝗗's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 🎧 Listen on Spotify / Download on iTunes 👇🏼 ► 🤍 🎵 Music by: 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜, 𝗘𝗟𝗚𝗜𝗧 𝗗𝗢𝗗𝗔 🎵 Lyrics by: 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 🎵 Arrangement by: 𝗘𝗟𝗚𝗜𝗧 𝗗𝗢𝗗𝗔 🎵 Guitar: 𝗦𝗛𝗞𝗘𝗟𝗤𝗜𝗠 𝗗𝗨𝗟𝗘 🎵 Bass: 𝗛𝗘𝗞𝗧𝗢𝗥 𝗗𝗨𝗥𝗜 🎵 Mix/Master: 𝗠𝗔𝗥𝗘𝗡𝗚𝗟𝗘𝗡 𝗕𝗢𝗝𝗔 🎥 Video by: 𝗣𝗥𝗢 𝗩𝗜𝗗𝗘𝗢 ✔️ Published by : 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 🎤 Connect with 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 : Instagram ► 🤍 🎤 Connect with 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with 𝗘𝗟𝗚𝗜𝗧 𝗗𝗢𝗗𝗔 : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with 𝗠𝗔𝗥𝗘𝗡𝗚𝗟𝗘𝗡 𝗕𝗢𝗝𝗔 : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with 𝗦𝗛𝗞𝗘𝗟𝗤𝗜𝗠 𝗗𝗨𝗟𝗘 : Instagram ► 🤍 🎥 Connect with 𝗣𝗥𝗢 𝗩𝗜𝗗𝗘𝗢 : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 : Instagram ► 🤍 𝗟𝗔𝗥𝗚 Më thonë largësia E zbeh dashnin Të vret në shpirt Ama ndjenjat e mia Nuk u lodhen kurrë T'u prit. Përherë t'a kam thon' Je parajsa e kësaj bote Kurrë mos e harro Shpia jeme, asht' zemra jote. Ref: Kaq larg se kam menu, se kam menu, se kam menu. Pa prit e pa kujtu, pa kujtu, pa kujtu. Më ike laaarg,laaarg Më mungon si shiu Saharasë S'është fer aspak Po i xhelozoj ata Qe cdo dit' munden me t'pa E unë afer s'te kam. ℗ & © VENERA&LIND OFFICIAL & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved. #VeneraLind #Larg #Folé

Michael Lind | What Would Hamilton Do? American Economic Strategy After Neoliberalism | NatCon 3

1278
41
1
00:15:51
19.09.2022

Michael Lind's address at the Miami National Conservatism Conference on September 11, 2022.

KLARTRAUM (Nadja Lind & Helmut Ebritsch) LIVE Set for Gentleman

27767
1025
151
01:09:37
10.01.2022

The duo KLARTRAUM - Nadja Lind & Helmut Ebritsch playing an exclusive set for Gentleman Spotify Playlist : 🤍 🌍 KLARTRAUM : Web : 🤍 Soundcloud : 🤍 Facebook : 🤍 Bandcamp : 🤍 Instagram : 🤍 🌍 Nadja Lind : Web : 🤍 Soundcloud : 🤍 Facebook : 🤍 Instagram : 🤍 Bandcamp : 🤍 Event sponsor & Video 🤍 Video edit - Aaron Bolte 🤍 🌍 Gentleman on socials : Facebook : 🤍 Soundcloud : 🤍 👕 Gentleman Merch : 🤍 💵 Donate : 🤍 © 2021 Gentleman. All rights reserved For more info : gentlemantracks🤍gmail.com

Anders Lind vs Alexis Lebrun | MS | Singapore Smash 2022 (Qual)

6582
80
6
00:09:45
08.03.2022

Download the new WTT app and follow us on social media for a full 360 update on all things WTT! App Store: 🤍 Play Store: 🤍 ©WTT All content is the copyright of the World Table Tennis. Images may not be reproduced without prior approval from the WTT. PingPong, Tischtennis, Bordtennis, tenisdemesa, tennisdetable, 乒乓球, 桌球, 卓球, 탁구, настольныйтеннис

Leutrim & Leunora Llozani - Shqipet kanë lind për sevda | #Gezuar2023

80146
406
1
00:03:32
10.11.2022

Onair Media - 🤍 Follow Produksioni Arboni on… FB: 🤍 Subscribe: 🤍 Tex:Kreshnik Avdiu Aranzhman:Labinot Mezini © & ℗ Produksioni Arboni & Onair Media. All Rights Reserved #muzik #popullore #shqip

Ftesë në 5, A po lind diçka mes Diolës dhe Xhonatanit? Flet i ati... 31 Janar 2023, Pjesa 2

16645
26
13
00:18:17
31.01.2023

#BietaSulo, autore & moderatore e #Ftesënë5, emisioni më i ndjekur i pasditeve shqiptare Gazetar: Denisa Çerma, Xhuljana Lakuta Tema: A ka ndjenja Kristi për Oltën? Pyetja e fshehtë që bëri portalet të aludojnë… Diola dhe Xhonatan, a ka lindur ndjenjë mes tyre? Nga “premtimi” në kuadër të lojës për të mos lënë njeri t’ua prish marrëdhënien te komentet e njerëzve për lidhjet kur gruaja është më e madhe se partneri dhe me fëmijë Te ftuar: Gejsi anamali, Suela Kocibellinj, Ermir Mamaqi, Alket Islami, Flavio Qarri, Robert Aliaj "Ftesë në 5" programi i pasdites me tema nga aktualiteti i ditës, me qasje nga familja dhe socialja. Personazhe të momentit, të njohur e të panjohur që tërheqin vëmendjen me diçka të veçantë, histori njerëzore që përcjellin mesazhe të rëndësishme! Të gjitha sjellë në formën më të natyrshme e më të lirshme ku çdokush mund të argëtohet pasditeve në divanin e shtëpisë, nga e hëna në të premte ora 17:00. Për më shumë vizitoni: 🤍 Subscribe to "Top Channel" on YouTube Channel for NEWS and TV Shows HERE: 🤍 For more content from click HERE: 🤍top-channel.tv Like Top Channel on Facebook HERE: 🤍 Follow Top Channel on Instagram HERE: 🤍 Follow Top Channel on Twitter HERE: 🤍 #Ftesënë5 #BietaSulo #TopChannel

10 Gjera kur ju lind gruaja - (6Dite pa Ermalin)

54323311
57622
1258
00:04:48
02.04.2014

Subsribe: 🤍 WEB : 🤍tidi.al Email : info🤍tidi.al Instagram: 🤍 Shikoni më shumë nga Ermal Mamaqi! 🤍 🤍 🤍 🤍 Kanali Zyrtar i Ermal Mamaqit është vendi më i mirë për të parë humor, motivim dhe dije në YouTube! Ermal Mamaqi është I njohur si Biznesmen, Producent, Showman, Këngëtar, Aktor, Komedian shumë i Suksesshëm dhe së fundi dhe si Spiker Motivues. Ejani ndiqni videot dhe story-it më të fundit të Ermal Mamaqit cdo javë në kanalin tonë! Në këtë kanal, ju do të gjeni të gjitha videot motivuese, humoristike (Xing me Ermalin, 6 dit pa Ermalin, Xing Xing etj) këngët, plus përmbajtje të re që do të postojmë në vazhdim - duke përfshirë motivim, mënyra se si të arrijmë suksesin në jetë dhe në Karrierë... ka edhe më shumë! Përderisa po e lexon këtë text do të thotë se je në vendin e duhur. Kështu që ka mbetur vetëm një pyetje: "A jeni gati,miq?"

Michael Lind - The Decline Of American Power & Influence

924
31
12
00:39:35
09.11.2022

Is America winning the battle but losing the war? According to Professor Michael Lind, "The United States is in retreat, defeat, or stalemate everywhere, whether in the military arena or in the realm of trade and industrial production.” We join this highly accomplished foreign affairs analyst, public policy educator and acclaimed author to explore the topic of waning American military influence. Dr. Michael Lind is a professor at the Lyndon B. Johnson School of Public Affairs. Dr. Lind has a Juris Doctorate from The University of Texas and a master's degree in international relations from Yale, and has previously taught at Harvard and Johns Hopkins. Dr. Lind’s experience includes work at the Center for the Study of Foreign Affairs at the U.S. State Department, and his writing has been featured in the New York Times, Wall Street Journal, The Atlantic, Foreign Affairs, Foreign Policy, The International Economy and the Financial Times. He’s the author of more than a dozen books, including “The New Class War” and “The American Way of Strategy “. LINKS & RESOURCES: Faculty Page, LBJ School Of Public Affairs, U. Texas 🤍 American Grand Strategy: Disguising Decline (National Interest) 🤍 The American Way Of Strategy 🤍 The New Class War: Saving Democracy from the Managerial Elite 🤍

Lindsey Stirling - Shadows (Official Music Video)

165462378
1375567
61558
00:03:55
09.01.2012

My new album #Artemis is out now! 🤍 Come see me on the #ArtemisTour! Tickets are on sale now! Head here for tour dates, tickets, and VIP upgrades: 🤍 Stream/Download ‘Lose You Now’ here: 🤍 Purchase my album Shatter Me on iTunes: 🤍 Get the Lindsey Stirling Deluxe Album: Amazon 🤍 Newbury 🤍 Best Buy 🤍 Barnes & Noble 🤍 iTunes: 🤍 Target: 🤍 Get this song: 🤍 Sheet Music: 🤍 My Socials: 🤍 🤍 🤍 Mobile App: 🤍 Merchandise: 🤍 Check out my "Behind the Scenes" channel: 🤍 Sign up for my super-cool newsletter here ;) 🤍 Music Produced By Marko G. He can be reached at: brickhousela🤍gmail.com Thanks to Devin Graham for his cinematography :) He is amazing and you have to check out his channel: 🤍 Thanks to Ensoul for letting me film at their warehouse. Check out their facebook page: 🤍

WEST SIDE FAMILY - KENA LIND PER CEF

3588619
17568
472
00:03:34
11.02.2013

Publishing : Super Sonic Shpk All Rights Reserved (P) & (C) Super Sonic Shpk 🤍 🤍super-sonic.tv 2012

Lind·Froot - Aleïa (Live)

10836
73
25
00:11:40
08.11.2022

There it is! Our very first performance. We're so lucky to have captured this moment in such a way and being able to share it with you. Enjoy our musical collective cookin' in real time as we begin the release of our Live DVD. "Aleïa" is the first of many, so stick around and we'll take you on a journey from spacey textures and funky grooves to epic choruses and absolutely crushing drops. In the meantime you can explore our Charity Campaign on our Patreon Page. We've been supporting the next generation of growing musicians for a year now and were able bring a lot of hope to places, where it wasn't looking that good. Clock on the link below and join our community! Love & Respect L·F 🍃 Credits: Written, arranged and recorded by Lind·Froot 🤍 Lipaka Studio & RE36 Studio 2021 Post-Produced and mixed by Bob Vogston 🤍 Lipaka Studio - Cologne, Germany - 2022 Mastered by Lennart Damann 🤍 High Tide Studios Video Production by Colognemotion. - Cologne, Germany 2021 Video Cut by Thimo Frers - Cologne, Germany 2022 Logo, artwork and video post-production by Max Röbel 🤍 Mountain Range Creative Factory - Berlin, Germany - 2022 Website: 🤍lindfroot.com Patreon: 🤍patreon.com/lindfroot Instagram: 🤍instagram.com/lind.froot

Befason Hoxha pasi të lind fëmija çfarë duhet ti bejm !

88506
587
19
00:10:44
18.11.2022

Kojshia Show me Moderator Sadri Imeri

Lind Prizreni - Dashnija

6943
93
111
00:03:23
24.11.2021

Follow VizioniLibonia on… TikTok: 🤍 FB: 🤍 IG: 🤍 Subscribe: 🤍 © & ℗ VizioniLibonia . All Rights Reserved

Venera Lumani, Lind Islami - Si t'a them une ty (live "Me Zemër" Concert)

723
17
2
00:03:15
29.01.2023

𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 - 🤍 𝗩𝗲𝗻𝗲𝗿𝗮 𝗟𝘂𝗺𝗮𝗻𝗶, 𝗟𝗶𝗻𝗱 𝗜𝘀𝗹𝗮𝗺𝗶 - 𝗦𝗶 𝘁'𝗮 𝘁𝗵𝗲𝗺 𝘂𝗻𝗲 𝘁𝘆 (𝗹𝗶𝘃𝗲 "𝗠𝗲 𝗭𝗲𝗺ë𝗿" 𝗖𝗼𝗻𝗰𝗲𝗿𝘁) ✔️ Did you subscribe to 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔&𝗟𝗜𝗡𝗗's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new songs. 🎧 Listen on Spotify / Download on iTunes 👇🏼 ► 🤍 🎥 Skenografia dhe drejtimi artistik vizual: 𝗔𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗫𝗢𝗫𝗔 🎵 Producent Muzikor (Riorkestrimet, Post Porduksion, Mix/Master): 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Inxhinier zëri: 𝗔𝗥𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗭𝗘𝗥𝗗𝗝𝗔 🎥 Menaxher Projekti: 𝗔𝗥𝗡𝗢𝗟𝗗 𝗞𝗔𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Prodhim i skenografisë: 𝗞𝗔𝗩𝗔𝗚 𝗦𝗧𝗨𝗗𝗜𝗢𝗦, 𝗦𝗢𝗠𝗘𝗘𝗧𝗜𝗡𝗚𝗦 🎥 Ndriçimi dhe impianti audio: 𝗔𝗦𝗟𝗩 𝗔𝗟𝗕𝗔𝗡𝗜𝗔 🎥 Dizajni i ndriçimit: 𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝 🎥 Dizajni Grafik: 𝗚𝗔𝗭𝗠𝗘𝗡𝗗 𝗣𝗜𝗡𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Post Produksioni Video: 𝗛𝗘𝗥𝗧𝗔 𝗕𝗔𝗦𝗛𝗔, 𝗦𝗢𝗡 𝗦𝗛𝗔𝗟𝗖𝗜 🎵 BANDA, Kitara: 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Bateri: 𝗞𝗟𝗢𝗗𝗜 𝗛𝗜𝗗𝗥𝗜 🎵 Bass: 𝗥𝗢𝗡𝗜 𝗚𝗝𝗨𝗥𝗔 🎵 Tastierë: 𝗦𝗧𝗜𝗩𝗔𝗥𝗧 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Perkusion: 𝗘𝗗𝗥𝗜𝗦 𝗞𝗥𝗔𝗝𝗔 🎵 Sax / Klarinetë: 𝗦𝗢𝗞𝗢𝗟 𝗕𝗜𝗠𝗜 🎵 Violina: 𝗔𝗡𝗗𝗨𝗘𝗡𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔, 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗠𝗘𝗧𝗢𝗟𝗟𝗔𝗥𝗜, 𝗥𝗢𝗠𝗜𝗡𝗔 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗗𝗜𝗢𝗟𝗔 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗔𝗝, 𝗔𝗟𝗠𝗔 𝗠𝗨𝗦𝗔, 𝗜𝗡𝗚𝗥𝗜𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨 🎵 Viola: 𝗩𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗕𝗔𝗛𝗢𝗟𝗟𝗜, 𝗫𝗛𝗔𝗡𝗜𝗡𝗔 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Violoncel: 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗗𝗨𝗥𝗠𝗜𝗦𝗛𝗔𝗝, 𝗘𝗝𝗢𝗡𝗔 𝗡𝗔𝗞𝗢 🎵 Teknikë audio: 𝗔𝗥𝗠𝗔𝗡𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨, 𝗔𝗟𝗗𝗜 𝗔𝗟𝗜𝗭𝗢𝗧𝗜 🎥 Teknikë: 𝗧𝗛𝗘𝗢𝗗𝗛𝗢𝗦 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗡 𝗕𝗔𝗟𝗢𝗦𝗛𝗜, 𝗧𝗢𝗦𝗜 𝗠𝗜𝗥𝗔, 𝗚𝗘𝗥𝗧𝗜 𝗤𝗜𝗥𝗝𝗔𝗞𝗢 🎥 Asistentë Produksioni: 𝗘𝗡𝗘𝗝𝗗𝗔 𝗠𝗨𝗭𝗔𝗞𝗔, 𝗘𝗩𝗜 𝗚𝗝𝗢𝗡𝗜, 𝗙𝗥𝗜𝗗𝗔 𝗕𝗔𝗡𝗨𝗦𝗛𝗜, 𝗚𝗥𝗘𝗦𝗔 𝗛𝗢𝗫𝗛𝗔 📌 Floket&Grimi: 𝗟𝗜𝗡𝗗𝗔 𝗚𝗨𝗥𝗜, 𝗡𝗘𝗪 𝗟𝗢𝗢𝗞 𝗧𝗜𝗡𝗔, 𝗘𝗡𝗞𝗘𝗟𝗘𝗗𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔 📌 Stilistë: 𝗘𝗡𝗔𝗗𝗔 𝗔𝗧 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗟𝗧𝗜𝗡 𝗠𝗜𝗖𝗜 🎥 Media Partner: 𝗧𝗩 𝗞𝗟𝗔𝗡 🎥 Drejtor Teknik: 𝗥𝗔𝗤𝗜 𝗕𝗜𝗖𝗞𝗔, 𝗘𝗟𝗗𝗥𝗜𝗗 𝗠𝗔𝗟𝗢𝗦𝗠𝗔𝗡𝗜 🎥 Regjisor: 𝗞𝗘𝗩𝗜𝗡 𝗗𝗘𝗥𝗩𝗜𝗦𝗛𝗜 🎥 Teknik Video: 𝗔𝗗𝗡𝗔𝗡𝗗 𝗞𝗨𝗟𝗟𝗔, 𝗘𝗗𝗜 𝗞𝗢𝗥𝗔 🎵 Teknik Audio: 𝗠𝗔𝗥𝗜𝗢 𝗗𝗜𝗡𝗢 🎥 Kameramanë: 𝗗𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗠𝗨𝗞𝗔, 𝗘𝗚𝗜𝗦 𝗚𝗔𝗝𝗢, 𝗗𝗘𝗔𝗡 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗚𝗭𝗢𝗡 𝗥𝗘𝗫𝗛𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗥 𝗥𝗢𝗦𝗛𝗜 🎥 Kran: 𝗙𝗔𝗧𝗝𝗢𝗡 𝗚𝗢𝗡𝗫𝗛𝗜 🎥 Asistent Kran: 𝗘𝗡𝗗𝗥𝗜 𝗛𝗬𝗞𝗔 🎥 Gimbal: 𝗘𝗡𝗜 𝗩𝗢𝗚𝗟𝗜 ✔️ Published by : 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 🎤 Connect with 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 : Instagram ► 🤍 🎤 Connect with 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 : Instagram ► 🤍 🎧 Listen to "𝗔𝗹𝗯𝗮𝗻𝗶𝗮𝗻 𝗛𝗶𝘁𝘀" playlists on Spotify ► 🤍 ► 🤍 ℗ & © VENERA&LIND OFFICIAL & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved. #VeneraLind #Sitathemunety #Folé

When Susanna Cries - Espen Lind | Jonny-Lee Möller Cover | The Voice of Germany 2015 | Audition

35625
390
15
00:02:06
01.10.2016

When Susanna Cries von Espen Lind, gecovert von Jonny-Lee Möller Rea kritisiert erst mal: Lieber kein Deutsch singen und das Quietschen muss aus der Stimme raus. Klingt hart, aber für Jonny-Lee eine Herausforderung. Willkommen im Team Rea! Aus der Sendung The Voice Of Germany Staffel 5. THE VOICE OF GERMANY 2015: 🤍 AUDITIONS 2015: 🤍 WATCH THE BEST TVOG MOMENTS: 🤍 SUBSCRIBE TO THE VOICE OF GERMANY: 🤍 THE VOICE ON TOUR: 🤍 LOVESONGS: 🤍 POP MUSIC: 🤍 ROCK MUSIC: 🤍 The Voice of Germany: die neue einzigartige Casting Show, in der nur echte Künstler mit großartiger Stimme gesucht werden, ist wieder da. Immer Donnerstag 20.15 Uhr auf ProSieben und freitags in SAT.1! Ein Hoch auf diese Coaches: Andreas Bourani kämpft jetzt zusammen mit Stefanie Kloß, Rea Garvey, Smudo & Michi Beck um die besten Stimmen bei The Voice of Germany 2015! Germany’s most successful music TV Show is back! – The Voice of Germany 2015 airs Thursday at 20.15 pm on ProSieben and Friday on SAT.1! New season, new coaches: Andreas Bourani is the new one, now fighting together with Stefanie Kloss, Rea Garvey, Smudo & Michi Beck for the best voice in Germany! ¬ Charley Anns Siegersingle BLUE HEART* gibt es hier: iTunes: 🤍 amazon: 🤍 Charley Ann Schmutzler mit Yellow* iTunes*: 🤍 amazon*: 🤍 BEST OF THE VOICE OF GERMANY auf einer CD*: 🤍 The Voice of Germany 2 Wii Game*: 🤍 Die zweite Staffel auf DVD*: 🤍 ¬ *Links sind Affiliate Links Impressum: 🤍

Eva Lind & Fischerchor - Wunderbar 2002

63019
165
6
00:02:31
02.10.2009

Eva Lind & Fischerchor - Wunderbar 2002 Wunderbar, wunderbar diese Nacht so sternenklar Ja ein Märchen wird wahr Es ist wirklich wunderbar Wunderbar, wunderbar dieser Tag so sonnenklar und wir zwei sind so nah das ist mir heut' wunderbar Sag du schwörst mir - stets die Treue und du wünscht dir - deinen Mund Du gehörst mir - stets auf's neue ich will dein sein - du wirst mein sein Wunderbar, wunderbar Diese Nacht so sternenklar Und wir zwei sind ein Paar Du bist mein, wie wunderbar Leise kling es die Geige aus der Ferne quer durch den Raum denn das Wunder geschah und das Glück ist so stark lass uns träumen den süssesten Tag Wunderbar, wunderbar diese Nacht so sternenklar Ja ein Märchen wird wahr Es ist wirklich wunderbar Wunderbar, wunderbar Dieser Duft von deinem Haar Ich bin dein immerdar Das ist mehr als wunderbar Sag du schwörst mir - stets die Treue und du wünscht dir - deinen Mund Du gehörst mir - stets auf's neue ich will dein sein - du wirst mein sein Wunderbar, wunderbar Diese Nacht so sternenklar Und wir zwei sind ein Paar Du bist mein, wie wunderbar Aa haa haa

Linda Lind- Burning (featured in NBA2K17)

36640
423
72
00:02:55
10.03.2016

* 'Burning' is one of three original tracks by Linda Lind featured in NBA2K17 * Download it on iTunes: 🤍 Listen on Spotify: 🤍 Apple Music: 🤍 Google Play: 🤍 Connect with Linda: Instagram: 🤍 Twitter: 🤍 Facebook: 🤍 Soundcloud: 🤍 Website: 🤍 Snapchat: 🤍lindalindsnaps

Alika Milova - Must Lind (Live @ Kanal 2 Heategevuskontsert Slava Ukraini)

11556
155
3
00:03:09
20.03.2022

"Must Lind" - R. Rannap / K.E. Sööt Esinemine heategevuskontserdil Slava Ukraini, mis kogus raha kiirabiautode soetamiseks Ukrainale. 🤍 🤍 🤍

Kann man Moral lernen? – Georg Lind im Gespräch

24024
1521
262
00:55:01
22.08.2021

Demokratie setzt voraus, dass wir Konflikte auf der Basis gemeinsamer moralischer Prinzipien durchdenken und miteinander diskutieren, sagt Pädagogikprofessor Dr. Georg Lind. Wenn das in einer Gesellschaft nicht möglich ist, ist in ihr auch keine Demokratie möglich. Dann muss es Systeme geben, die für die Menschen entscheiden - bis hin zu einer Diktatur. Dann bräuchten wir eigentlich eine Regierung mittels Elite, die versuchen muss, mit Strafe und Belohnung den Schein der Demokratie und rechtlichen Ordnung aufrechtzuerhalten. Precht hätte recht. Aber wie kann man messen, ob die Menschen für eine Demokratie moralisch gesehen reif genug sind? Mit der Konstanzer Methode der Dilemma-Diskussion (KMDD) ist es Georg Lind gelungen, die Moralfähigkeit auf einer Skala zu messen. Im Gespräch mit mir berichtet er mir über seine erschreckenden Ergebnisse: Weniger als die Hälfte der Menschen in Deutschland erreichen demnach einen Wert, der eine eigenständige moralische Beurteilung zuließe. Bei einem solchen Zustand der moralischen Kompetenz, ist es gar verwunderlich, so Lind, dass wir überhaupt eine Demokratie haben. Noch mehr Philosophie, echte Bildung und Vernetzung mit Denkern wie Raphael Bonelli, Milosz Matuschek, Jochen Kirchhoff, Matthias Burchardt, Gunnar Kaiser und vielen anderen gibt es im SYMPOSIUM: 🤍 Meine Arbeit unterstützen könnt ihr hier: 🤍 KONTO Gunnar Kaiser IBAN LT56 3250 0700 5064 6589 BIC REVOLT21 PAYPAL 🤍 BITCOIN und andere KRYPTO-Währungen 🤍 EXKLUSIV Über 100 exklusive Videos und Artikel sowie alle Informationen zu Vorträgen, Seminaren und Lesungen: - Substack: 🤍 - Patreon: 🤍 MERCHANDISING 🤍 YOUTUBE Gunnar Kaiser: 🤍 YOUTUBE Gunnar Kaiser Unchained: 🤍 YOUTUBE KaiserTV 🤍 VIMEO 🤍 ODYSEE 🤍 LBRY 🤍 RUMBLE 🤍 REFUGIUM: 🤍 SYMPOSIUM: 🤍 WEBSITE 🤍 BLOG 🤍 TELEGRAM 🤍 TWITTER 🤍 PODCAST iTunes 🤍 Spotify 🤍 Soundcloud 🤍 Deezer 🤍 Google Podcast 🤍 Intro-Musik: Johann Strauss (Sohn): Kaiserwalzer, op. 437. Wiener Philharmoniker, Dirigent: Bruno Walter (1938) (🤍 Outro-Musik: Robert Stolz: Du sollst der Kaiser meiner Seele sein. Aus der Operette: Der Favorit, Tenor: Joseph Schmidt (🤍 #philosophie #georglind #moral

Gossip Girl's Emily Alyn Lind's 7-Step Guide to a Perfect Red Lip | Beauty Secrets | Vogue

1048132
46211
911
00:10:37
03.08.2021

Gossip Girl star Emily Alyn Lind shares her beauty secrets, from lash primer to how to master bold red lipstick. Shop this beauty routine: Supergoop! Mattescreen Sunscreen SPF 40: 🤍 Dior Lip Glow Oil: 🤍 Glossier Perfecting Skin Tint: 🤍 Nars Radiant Creamy Concealer: 🤍 Gucci Poudre De Beauté Mat Naturel Beauty Setting Powder: 🤍 Flower Beauty Miracle Matte Universal Finishing Pressed Powder: 🤍 Kevyn Aucoin The Sculpting Powder: 🤍 Dior BACKSTAGE Glow Face Palette: 🤍 Chanel Longwear Liquid Eyeshadow: 🤍 Gucci Sérum De Beauté Fluide Soyeux – Silk Priming Serum: 🤍 The Crème Shop Desert Springs Eyeshadow Palette: 🤍 L'Oréal Voluminous Lash Paradise Primer: 🤍 Gucci Mascara L'Obscur: 🤍 Gucci Crayon Définition Sourcils Powder Eyebrow Pencil: 🤍 Glossier Boy Brow: 🤍 Gucci Rouge à Lèvres Satin Lipstick: 🤍 Shop more Beauty Secrets favorites below: Fenty Beauty Sun Stalk'r Instant Warmth Bronzer: 🤍 Glossier Stretch Concealer: 🤍 Paula's Choice CLINICAL Niacinamide 20% Treatment: 🤍 Eminence Organic Skin Care Bright Skin Licorice Root Booster-Serum: 🤍 Yves Saint Laurent Rouge Volupté Shine Lipstick Balm: 🤍 When you buy something through our retail links, we earn an affiliate commission. CREDITS: Filmed at The Wythe Hotel Still haven’t subscribed to Vogue on YouTube? ►► 🤍 Want to hear more from our editors? Subscribe to the magazine ►► 🤍 Check out our new podcast 'In Vogue: The 1990s' ►► 🤍 ABOUT VOGUE Vogue is the authority on fashion news, culture trends, beauty coverage, videos, celebrity style, and fashion week updates. Gossip Girl's Emily Alyn Lind's 7-Step Guide to a Perfect Red Lip | Beauty Secrets | Vogue

Venera Lumani, Lind Islami - Kush (live "Me Zemër" Concert)

693
21
4
00:04:39
29.01.2023

𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 - 🤍 𝗩𝗲𝗻𝗲𝗿𝗮 𝗟𝘂𝗺𝗮𝗻𝗶, 𝗟𝗶𝗻𝗱 𝗜𝘀𝗹𝗮𝗺𝗶 - 𝗞𝘂𝘀𝗵 (𝗹𝗶𝘃𝗲 "𝗠𝗲 𝗭𝗲𝗺ë𝗿" 𝗖𝗼𝗻𝗰𝗲𝗿𝘁) ✔️ Did you subscribe to 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔&𝗟𝗜𝗡𝗗's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new songs. 🎧 Listen on Spotify / Download on iTunes 👇🏼 ► 🤍 🎥 Skenografia dhe drejtimi artistik vizual: 𝗔𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗫𝗢𝗫𝗔 🎵 Producent Muzikor (Riorkestrimet, Post Porduksion, Mix/Master): 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Inxhinier zëri: 𝗔𝗥𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗭𝗘𝗥𝗗𝗝𝗔 🎥 Menaxher Projekti: 𝗔𝗥𝗡𝗢𝗟𝗗 𝗞𝗔𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Prodhim i skenografisë: 𝗞𝗔𝗩𝗔𝗚 𝗦𝗧𝗨𝗗𝗜𝗢𝗦, 𝗦𝗢𝗠𝗘𝗘𝗧𝗜𝗡𝗚𝗦 🎥 Ndriçimi dhe impianti audio: 𝗔𝗦𝗟𝗩 𝗔𝗟𝗕𝗔𝗡𝗜𝗔 🎥 Dizajni i ndriçimit: 𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝 🎥 Dizajni Grafik: 𝗚𝗔𝗭𝗠𝗘𝗡𝗗 𝗣𝗜𝗡𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Post Produksioni Video: 𝗛𝗘𝗥𝗧𝗔 𝗕𝗔𝗦𝗛𝗔, 𝗦𝗢𝗡 𝗦𝗛𝗔𝗟𝗖𝗜 🎵 BANDA, Kitara: 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Bateri: 𝗞𝗟𝗢𝗗𝗜 𝗛𝗜𝗗𝗥𝗜 🎵 Bass: 𝗥𝗢𝗡𝗜 𝗚𝗝𝗨𝗥𝗔 🎵 Tastierë: 𝗦𝗧𝗜𝗩𝗔𝗥𝗧 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Perkusion: 𝗘𝗗𝗥𝗜𝗦 𝗞𝗥𝗔𝗝𝗔 🎵 Sax / Klarinetë: 𝗦𝗢𝗞𝗢𝗟 𝗕𝗜𝗠𝗜 🎵 Violina: 𝗔𝗡𝗗𝗨𝗘𝗡𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔, 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗠𝗘𝗧𝗢𝗟𝗟𝗔𝗥𝗜, 𝗥𝗢𝗠𝗜𝗡𝗔 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗗𝗜𝗢𝗟𝗔 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗔𝗝, 𝗔𝗟𝗠𝗔 𝗠𝗨𝗦𝗔, 𝗜𝗡𝗚𝗥𝗜𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨 🎵 Viola: 𝗩𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗕𝗔𝗛𝗢𝗟𝗟𝗜, 𝗫𝗛𝗔𝗡𝗜𝗡𝗔 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Violoncel: 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗗𝗨𝗥𝗠𝗜𝗦𝗛𝗔𝗝, 𝗘𝗝𝗢𝗡𝗔 𝗡𝗔𝗞𝗢 🎵 Teknikë audio: 𝗔𝗥𝗠𝗔𝗡𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨, 𝗔𝗟𝗗𝗜 𝗔𝗟𝗜𝗭𝗢𝗧𝗜 🎥 Teknikë: 𝗧𝗛𝗘𝗢𝗗𝗛𝗢𝗦 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗡 𝗕𝗔𝗟𝗢𝗦𝗛𝗜, 𝗧𝗢𝗦𝗜 𝗠𝗜𝗥𝗔, 𝗚𝗘𝗥𝗧𝗜 𝗤𝗜𝗥𝗝𝗔𝗞𝗢 🎥 Asistentë Produksioni: 𝗘𝗡𝗘𝗝𝗗𝗔 𝗠𝗨𝗭𝗔𝗞𝗔, 𝗘𝗩𝗜 𝗚𝗝𝗢𝗡𝗜, 𝗙𝗥𝗜𝗗𝗔 𝗕𝗔𝗡𝗨𝗦𝗛𝗜, 𝗚𝗥𝗘𝗦𝗔 𝗛𝗢𝗫𝗛𝗔 📌 Floket&Grimi: 𝗟𝗜𝗡𝗗𝗔 𝗚𝗨𝗥𝗜, 𝗡𝗘𝗪 𝗟𝗢𝗢𝗞 𝗧𝗜𝗡𝗔, 𝗘𝗡𝗞𝗘𝗟𝗘𝗗𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔 📌 Stilistë: 𝗘𝗡𝗔𝗗𝗔 𝗔𝗧 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗟𝗧𝗜𝗡 𝗠𝗜𝗖𝗜 🎥 Media Partner: 𝗧𝗩 𝗞𝗟𝗔𝗡 🎥 Drejtor Teknik: 𝗥𝗔𝗤𝗜 𝗕𝗜𝗖𝗞𝗔, 𝗘𝗟𝗗𝗥𝗜𝗗 𝗠𝗔𝗟𝗢𝗦𝗠𝗔𝗡𝗜 🎥 Regjisor: 𝗞𝗘𝗩𝗜𝗡 𝗗𝗘𝗥𝗩𝗜𝗦𝗛𝗜 🎥 Teknik Video: 𝗔𝗗𝗡𝗔𝗡𝗗 𝗞𝗨𝗟𝗟𝗔, 𝗘𝗗𝗜 𝗞𝗢𝗥𝗔 🎵 Teknik Audio: 𝗠𝗔𝗥𝗜𝗢 𝗗𝗜𝗡𝗢 🎥 Kameramanë: 𝗗𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗠𝗨𝗞𝗔, 𝗘𝗚𝗜𝗦 𝗚𝗔𝗝𝗢, 𝗗𝗘𝗔𝗡 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗚𝗭𝗢𝗡 𝗥𝗘𝗫𝗛𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗥 𝗥𝗢𝗦𝗛𝗜 🎥 Kran: 𝗙𝗔𝗧𝗝𝗢𝗡 𝗚𝗢𝗡𝗫𝗛𝗜 🎥 Asistent Kran: 𝗘𝗡𝗗𝗥𝗜 𝗛𝗬𝗞𝗔 🎥 Gimbal: 𝗘𝗡𝗜 𝗩𝗢𝗚𝗟𝗜 ✔️ Published by : 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 🎤 Connect with 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 : Instagram ► 🤍 🎤 Connect with 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 : Instagram ► 🤍 🎧 Listen to "𝗔𝗹𝗯𝗮𝗻𝗶𝗮𝗻 𝗛𝗶𝘁𝘀" playlists on Spotify ► 🤍 ► 🤍 ℗ & © VENERA&LIND OFFICIAL & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved. #VeneraLind #Kush #Folé

Venera Lumani, Lind Islami - Betohem (live "Me Zemër" Concert)

731
19
6
00:04:04
29.01.2023

𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 - 🤍 𝗩𝗲𝗻𝗲𝗿𝗮 𝗟𝘂𝗺𝗮𝗻𝗶, 𝗟𝗶𝗻𝗱 𝗜𝘀𝗹𝗮𝗺𝗶 - 𝗕𝗲𝘁𝗼𝗵𝗲𝗺 (𝗹𝗶𝘃𝗲 "𝗠𝗲 𝗭𝗲𝗺𝗲𝗿" 𝗖𝗼𝗻𝗰𝗲𝗿𝘁) ✔️ Did you subscribe to 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔&𝗟𝗜𝗡𝗗's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 👉🏼 Turn on the 🔔 to be notified for all the new songs. 🎧 Listen on Spotify / Download on iTunes 👇🏼 ► 🤍 🎥 Skenografia dhe drejtimi artistik vizual: 𝗔𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗫𝗢𝗫𝗔 🎵 Producent Muzikor (Riorkestrimet, Post Porduksion, Mix/Master): 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Inxhinier zëri: 𝗔𝗥𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗭𝗘𝗥𝗗𝗝𝗔 🎥 Menaxher Projekti: 𝗔𝗥𝗡𝗢𝗟𝗗 𝗞𝗔𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Prodhim i skenografisë: 𝗞𝗔𝗩𝗔𝗚 𝗦𝗧𝗨𝗗𝗜𝗢𝗦, 𝗦𝗢𝗠𝗘𝗘𝗧𝗜𝗡𝗚𝗦 🎥 Ndriçimi dhe impianti audio: 𝗔𝗦𝗟𝗩 𝗔𝗟𝗕𝗔𝗡𝗜𝗔 🎥 Dizajni i ndriçimit: 𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝 🎥 Dizajni Grafik: 𝗚𝗔𝗭𝗠𝗘𝗡𝗗 𝗣𝗜𝗡𝗝𝗢𝗟𝗟𝗜 🎥 Post Produksioni Video: 𝗛𝗘𝗥𝗧𝗔 𝗕𝗔𝗦𝗛𝗔, 𝗦𝗢𝗡 𝗦𝗛𝗔𝗟𝗖𝗜 🎵 BANDA, Kitara: 𝗚𝗝𝗘𝗥𝗚𝗝 𝗞𝗔𝗖𝗜𝗡𝗔𝗥𝗜 🎵 Bateri: 𝗞𝗟𝗢𝗗𝗜 𝗛𝗜𝗗𝗥𝗜 🎵 Bass: 𝗥𝗢𝗡𝗜 𝗚𝗝𝗨𝗥𝗔 🎵 Tastierë: 𝗦𝗧𝗜𝗩𝗔𝗥𝗧 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Perkusion: 𝗘𝗗𝗥𝗜𝗦 𝗞𝗥𝗔𝗝𝗔 🎵 Sax / Klarinetë: 𝗦𝗢𝗞𝗢𝗟 𝗕𝗜𝗠𝗜 🎵 Violina: 𝗔𝗡𝗗𝗨𝗘𝗡𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔, 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗠𝗘𝗧𝗢𝗟𝗟𝗔𝗥𝗜, 𝗥𝗢𝗠𝗜𝗡𝗔 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗗𝗜𝗢𝗟𝗔 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗔𝗝, 𝗔𝗟𝗠𝗔 𝗠𝗨𝗦𝗔, 𝗜𝗡𝗚𝗥𝗜𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨 🎵 Viola: 𝗩𝗝𝗢𝗟𝗔 𝗕𝗔𝗛𝗢𝗟𝗟𝗜, 𝗫𝗛𝗔𝗡𝗜𝗡𝗔 𝗖𝗘𝗟𝗔 🎵 Violoncel: 𝗕𝗟𝗘𝗥𝗜𝗡𝗔 𝗗𝗨𝗥𝗠𝗜𝗦𝗛𝗔𝗝, 𝗘𝗝𝗢𝗡𝗔 𝗡𝗔𝗞𝗢 🎵 Teknikë audio: 𝗔𝗥𝗠𝗔𝗡𝗗 𝗭𝗛𝗘𝗚𝗨, 𝗔𝗟𝗗𝗜 𝗔𝗟𝗜𝗭𝗢𝗧𝗜 🎥 Teknikë: 𝗧𝗛𝗘𝗢𝗗𝗛𝗢𝗦 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗡 𝗕𝗔𝗟𝗢𝗦𝗛𝗜, 𝗧𝗢𝗦𝗜 𝗠𝗜𝗥𝗔, 𝗚𝗘𝗥𝗧𝗜 𝗤𝗜𝗥𝗝𝗔𝗞𝗢 🎥 Asistentë Produksioni: 𝗘𝗡𝗘𝗝𝗗𝗔 𝗠𝗨𝗭𝗔𝗞𝗔, 𝗘𝗩𝗜 𝗚𝗝𝗢𝗡𝗜, 𝗙𝗥𝗜𝗗𝗔 𝗕𝗔𝗡𝗨𝗦𝗛𝗜, 𝗚𝗥𝗘𝗦𝗔 𝗛𝗢𝗫𝗛𝗔 📌 Floket&Grimi: 𝗟𝗜𝗡𝗗𝗔 𝗚𝗨𝗥𝗜, 𝗡𝗘𝗪 𝗟𝗢𝗢𝗞 𝗧𝗜𝗡𝗔, 𝗘𝗡𝗞𝗘𝗟𝗘𝗗𝗔 𝗦𝗨𝗟𝗔 📌 Stilistë: 𝗘𝗡𝗔𝗗𝗔 𝗔𝗧 𝗡𝗜𝗞𝗢𝗟𝗟𝗔, 𝗔𝗟𝗧𝗜𝗡 𝗠𝗜𝗖𝗜 🎥 Media Partner: 𝗧𝗩 𝗞𝗟𝗔𝗡 🎥 Drejtor Teknik: 𝗥𝗔𝗤𝗜 𝗕𝗜𝗖𝗞𝗔, 𝗘𝗟𝗗𝗥𝗜𝗗 𝗠𝗔𝗟𝗢𝗦𝗠𝗔𝗡𝗜 🎥 Regjisor: 𝗞𝗘𝗩𝗜𝗡 𝗗𝗘𝗥𝗩𝗜𝗦𝗛𝗜 🎥 Teknik Video: 𝗔𝗗𝗡𝗔𝗡𝗗 𝗞𝗨𝗟𝗟𝗔, 𝗘𝗗𝗜 𝗞𝗢𝗥𝗔 🎵 Teknik Audio: 𝗠𝗔𝗥𝗜𝗢 𝗗𝗜𝗡𝗢 🎥 Kameramanë: 𝗗𝗘𝗡𝗜𝗦 𝗠𝗨𝗞𝗔, 𝗘𝗚𝗜𝗦 𝗚𝗔𝗝𝗢, 𝗗𝗘𝗔𝗡 𝗧𝗔𝗙𝗔𝗝, 𝗘𝗚𝗭𝗢𝗡 𝗥𝗘𝗫𝗛𝗔, 𝗔𝗥𝗕𝗘𝗥 𝗥𝗢𝗦𝗛𝗜 🎥 Kran: 𝗙𝗔𝗧𝗝𝗢𝗡 𝗚𝗢𝗡𝗫𝗛𝗜 🎥 Asistent Kran: 𝗘𝗡𝗗𝗥𝗜 𝗛𝗬𝗞𝗔 🎥 Gimbal: 𝗘𝗡𝗜 𝗩𝗢𝗚𝗟𝗜 ✔️ Published by : 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 🎤 Connect with 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 : Instagram ► 🤍 🎤 Connect with 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 : Instagram ► 🤍 🎧 Listen to "𝗔𝗹𝗯𝗮𝗻𝗶𝗮𝗻 𝗛𝗶𝘁𝘀" playlists on Spotify ► 🤍 ► 🤍 ℗ & © VENERA&LIND OFFICIAL & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved. #VeneraLind #Betohem #Folé

Venera Lumani, Lind Islami - A e din (Official Video)

4153256
22971
503
00:03:47
22.12.2019

𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 - 🤍 𝗩𝗲𝗻𝗲𝗿𝗮 𝗟𝘂𝗺𝗮𝗻𝗶, 𝗟𝗶𝗻𝗱 𝗜𝘀𝗹𝗮𝗺𝗶 - 𝗔 𝗲 𝗱𝗶𝗻 (𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝗩𝗶𝗱𝗲𝗼) ✔️ Did you subscribe to 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔&𝗟𝗜𝗡𝗗's Official channel? 👇🏼 ► 🤍 🎧 Listen on Spotify / Download on iTunes 👇🏼 ► 🤍 🎵 Music by: 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 🎵 Lyrics by: 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 🎵 Arrangement: 𝗘𝗟𝗚𝗜𝗧 𝗗𝗢𝗗𝗔 🎵 Mix/Master: 𝗠𝗔𝗥𝗘𝗡𝗚𝗟𝗘𝗡 𝗕𝗢𝗝𝗔 🎵 Guitar: 𝗔𝗥𝗜𝗔𝗡 𝗚𝗝𝗜𝗖𝗜 🎵 Bass: 𝗛𝗘𝗞𝗧𝗢𝗥 𝗗𝗨𝗥𝗜 🎥 Directed by: 𝗔𝗥𝗗𝗜𝗧 𝗠𝗨𝗛𝗔𝗫𝗛𝗜𝗥𝗜, 𝗘𝗚𝗭𝗢𝗡 𝗥𝗘𝗫𝗛𝗔 📍 Location: 𝗕𝗨𝗝𝗧𝗜𝗡𝗔 𝗧𝗢𝗠𝗔𝗗𝗛𝗘 ✔️ Published by : 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 🎤 Connect with 𝗟𝗜𝗡𝗗 𝗜𝗦𝗟𝗔𝗠𝗜 : Instagram ► 🤍 🎤 Connect with 𝗩𝗘𝗡𝗘𝗥𝗔 𝗟𝗨𝗠𝗔𝗡𝗜 : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with 𝗘𝗟𝗚𝗜𝗧 𝗗𝗢𝗗𝗔 : Instagram ► 🤍 🎵 Connect with 𝗠𝗔𝗥𝗘𝗡𝗚𝗟𝗘𝗡 𝗕𝗢𝗝𝗔 : Instagram ► 🤍 🎥 Connect with 𝗔𝗥𝗗𝗜𝗧 𝗠𝗨𝗛𝗔𝗫𝗛𝗜𝗥𝗜 : Instagram ► 🤍 🎥 Connect with 𝗘𝗚𝗭𝗢𝗡 𝗥𝗘𝗫𝗛𝗔 : Instagram ► 🤍 📍 Connect with 𝗕𝗨𝗝𝗧𝗜𝗡𝗔 𝗧𝗢𝗠𝗔𝗗𝗛𝗘 : Instagram ► 🤍 ✔️ Connect with 𝗙𝗢𝗟𝗘 𝗣𝗨𝗕𝗟𝗜𝗦𝗛𝗜𝗡𝗚 : Instagram ►🤍 ℗ & © VENERA&LIND & FOLE PUBLISHING. All Rights Reserved. #veneralumanilindislami #aedin #folé

Назад
Что ищут прямо сейчас на
Lind dxn jalisco milling ANSYS аланья ВАР clone wars adobe premiere звук maldives island бухгалтерия diamond ahmed sadoma ZARAI посудомойка bosch kue rice cooker Fnf among us green импровизация команды обзор 안정 zdrave navike обзор магазина светофор Honor of kings гайд Осетия